Microsoft CESil

Eile öösel sattusin peale CESi(Consumer Electronics Show) keynote’ile: Microsofti esitlusele oma järgmise generatsiooni toodetele. Neil on tulemas ühteist põnevamat ja kuna mõtteid tuli seda vaadates palju ja nii mõnegi panin enda jaoks kirja jagan seda ka üldsusega:

Microsoft lihtsalt PEAB praktiseerima mingit sorti diskrimineerimist, sest kõik kes laval MS’i esindamas käisid olid supermodellid või näitlejad. Viimane teeks Microsoftist lisaks ka valetaja. Kõik nägid välja nagu nad oleks tulnud pildistamiselt või pesuvõtetelt… peale Steve Ballmer’i, kes oli nagu kokat täis gorilla, nagu alati. Ainult, et … vähem karvasem. Eriti peast. Samas glory-rõngas ümber pea oli eeskujulikum, kui üleeelviimasel paavstil. Sean Connery’l on ka selline… ja Terry Bradshaw’l… nemad olid bad-assid, Steve on ka.

Windows Phone 7 voice-to-text IMEB. See sai selgeks. Fraas oli vist “Sounds great” või midagi sellist, ja millegipärast ei mõiganud telefon sellest triviaalsusestki aru saada. Bradley Cooperi Microsofti variant ütles selle peale: “Everything works perfectly.” Saalis ei olnud kedagi, kes POLEKS naernud. Ja kui te arvate, et tüüp piirdus sellega, siis arvake uuesti. Nicely done, Bradley-MS. 😉

Üliselt olen rohkem säpsi täis integratsiooni üle Windowsi PC variandiga. Kindlasti on MS sinna mõne kompveki matnud.

Teine äge märkimisväärne asi, mida on näha ka Windows 8ga, on integratsioon suhtlusportaalidega. Tundub, et MS on panustanud FB’le ja Twitter’i säilimisele suhtluse sünonüümidega, ja need otse WP’sse integreerinud. Näiteks SMS’ide saatmine käib samas aknas kus MSN’i ja facebook’i sõnumite saatmine niiet alustad suhtlemist semuga, kes istub FB’s. Ootamatult lahkub ta facebookist, et minna poodi elu järele – pole hullu, seal samas aknas läheb sinujaoks suhtlus edasi. Ei mingit app’i vahetust.

Windows 8. Seda olen juba pikalt oodanud. Ilus uus ekraanilukustusekraan(lockscreen – see osa Windowsist kuhu sa tavaliselt oma kasutaja parooli toksid), millele nüüd ka veits funktsionaalsust lisatud tuues sinna info sinu postkasti seisu ja suhtlusportaalide teated.

Muidugi startscreen – mis on tehtud tahvelarvutile omasemaks. Windows 8 ongi ühine nii PC’dele kui ka tahvlitele, mis võib olla veidi harjumatu, aga, kuna nad pole mitte midagi ära kaotanud, vaid ainult lisanud ei saa asja tuksi keerata. Niisiis, kui soovid võid vana hea windows 7 tüüpi browsimisele iga kell üle minna ja nende kahe vahel klõpsuga vahetada. Väidetavalt on nad teinud ka kõvasti performance tuuningut uuele OS’ile.

Kõige rohkem ootusärevust tekitab kahtlemata pärismaised API’d javascriptile. Uuele OP süsteemile saab seega hakata naitive appe progema suur hulk veebiarendajaid. Ma ei saa siin tõenäoliselt piisavalt rõhutada kui väga ma seda ootan, aga pikemalt sellel peatuma ei hakka, sest olen seda ka varem puudutanud.

Rakenduste vaheline integratsioon ja “metrostyle apps”. Esimene on muu seas hea viis ühe tootja rakendusi ühendada, panna nad tööle erinevate rakendustena, kuid siiski suhtlema – miks me tahame midagi sellist? Muu seas protsessori suure hulga tuumade kasutamiseks? Igatahes on see puhas viis oma rakendusele pakkuda API’t ja võimalust teistele arendajatele sinu rakendust laiendada, sellega suhelda. Teine ei ole muud kui uus üles haibitud disainifilosoofia windowsi taga. Räägitakse palju, kuid sisuliselt on lihtsalt uus mall.

Koos FB ja Twitteri integratsiooniga tuli muidugi ka Bing. It sucks IMO, eriti eesti kontestis.

Üldiselt on asja arendatud üsna ilmselgetest aspektidest. Lockscreen ootas ammu, et teda ära kasutataks. Tabletid on uued, ägedad ja popid ning PC’d on täpselt sellised 20 aastat olnud – EI pea tolmu loomingulisuselt isegi pühkima, et seda suunda arenduseks näha. Samuti igasugused nurgatagused ja lühiteed, mida on hakatud ära kasutama. Resurssi – ekraanipinda, nurgataguste esiletoomiseks võimalikke žeste ju on. Javascript koos teiste veebiarendusvahenditega on üha rohkem levinud ka kodulehtedest kompleksemate rakenduste loomiseks – ka seda ignoreerida oleks lihtsalt kangekaelsus.

PS: Kui otseeetris Steve telefoni näpiti tulid välja temajaoks kõige tähtsamad: Bill(O.B.V), Windowsi design team, SIIS ta pere JA KOHE peale seda Kim Kardashian – kes on kahtlemata nimekirja tagumistest osadest tõusnud ootamatu kiirusega. http://www.youtube.com/watch?feature=player_profilepage&v=MdIfSDwfTqA#t=97s.

Advertisements

~ kirjutas sleepingisoverrated &emdash; 11. jaanuar, 2012.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s